تبلیغاتمقاله و تحقیق کشاورزی
مقاله و تحقیق کشاورزیakeکشاورز - درک ترویج از نقش زنان روستایی
پنجشنبه 30 مهر 1388  11:54 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: fg fg

جهان ما شتابان در حال تغییر است. تحولات پیاپی و بی‏وقفه چهره دیگرگونه‏ای از آنچه در قرون پیشین و یا سالیان نه چندان دور به اذهان متبادر می‏نماید؛ اینک فرا روی ماست.

علوم و فنون و مجموع آن‏چه فن‏آوری اطلاق می‏شود چنان در هر سوراخ و سنبه‏ای رسوخ و سیمای زندگی را عوض کرده که فرصت تفکر و مجال نیز نمی‏نمایاند. این دگرگونیها فاصله‏هایی عمیق و شگرف میان جوامع به وجود آورده و در میان همین جوامع و مناطق مختلف آن نیز جداییهایی سبب گردیده است. اقتصاد در هر کشور و جوامع مختلف، در عین اینکه به اقتصاد جهانی متصل می‏باشد در داخل آن کشور به گونه‏ای خاص به هم مربوط می‏شود. به گونه‏ای که اگر تعادلی در وضعیت جامعه شهری و جامعه روستایی حادث نیاید نتیجه آن نابهنجاریهای مختلف اقتصادی اجتماعی و فرهنگی خواهد بود که یکی از آنها پدیده مهاجرت می‏باشد که امروزه به صورت معضلی لاینحل گریبان کشورهای در حال توسعه را گرفته و مشغولیت ذهنی برنامه‏ریزان این کشورها را فراهم گردانیده است. تفاوتهای درآمدی میان اقشار شهری و روستایی باعث گسیل روستاییان جهت بهره‏مند شدن از مزایا و درآمد بیشتر خواهد شد که لاجرم فوری‏ترین راه‏حل جهت حل این مشکل بالا بردن سطح درآمد روستاییان خواهد بود. در این صورت با تمهیداتی از قبیل تغییر در شیوه کار و بازدهی و بهره‏وری بیشتر، زمینه برای بالا رفتن تولیدات کشاورزی و دامپروری مهیا گشته و آنان در خواهند یافت در سایه استفاده و بکارگیری شیوه‏های نوین از درآمد مکفی بهره‏مند خواهند بود.منبع:
http://agriextension.blogfa.com

   


نظرات()   

akeکشاورزدوستان عزیز ابتدا لینک خودتون رو در لینک باکس کشاورزی ثبت کنید سپس کد لینک باکس را در قالب وبلاگ خودتون قرار دهید و سپس در کمتر48ساعت لینک شما ثبت میشود